Kontrowersje wokół USK w Rzeszowie. Radny Kotula drąży sprawę. Rektor uczelni wydał oświadczenie!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wczoraj 08.07.2023 r., radny sejmiku województwa podkarpackiego Jacek Kotula ponownie zaprosił przedstwaicieli mediów na konferencję prasową, na której odniósł się do doniesień medialnych po wyjawieniu informacji o zwolnieniu z USK w Rzeszowie kierownika Podkarpackiego Centrum Chirurgii Robotycznej dr. Pawła Wisza. 

IMG_20230808_135048

 

Link do poprzedniej konferencji https://rzeszow24.pl/tworca-medycyny-robotycznej-w-rzeszowie-dr-pawel-wisz-zwolniony-co-dalej-z-klinika-hematologii-szpital-odpowiada-2377/

 

Radny Jacek Kotula w pierwszej części konferencji prasowej nawiazał do kilku szczegółowych doniesień medialnych

Pan doktor Wisz twórca Podkarpackiego Centrum Chirurgii Robotycznej złożył doniesienie, o popełnieniu przestępstwa, przez dyrektora szpita do prokuratury krajowej. Prokuratura Krajowa widocznie uznała, że to są poważne zarzuty prze poważnego człowieka więc nie dała tego do prokuratury rzeszowskiej- mówi radny Jacek Kotula

Bezprawne działania marszałka?

W związku z bezprawną ingerencją marszałka którego to już nie jest szpital wystosowałem pytania do rektora Sylwestra Czopka: Dlaczego pan Ortyl nie był zaniepokojony, gdy Wiater z Ławinskim ze szpitala wyrzucali wybitnych lekarzy konsultantów wojewódzkich? Dlaczego wówczas nie rozmawiał z rektorem, przecież zarówno pan prof. Gutkowski i dr Partyka byli i są zasłużonymi wieloletnimi pracownikami Uniwersytetu Rzeszowskiego? Panie Ortyl czy teraz w sprawie robotyki dr Wisza rozmowy z rektorem i wywieranie presji na rektora czy dyrektora szpitala są zgodne z prawem?pyta radny sejmiku wojweództwa podkarpackiego

Tuż po konferencji otrzymaliśmy oświadczenie z biura prasowego URz dotyczącego naszych poprzednich pytań do rektora  prof. dr hab.Sylwestra Czopka

Oświadcznie

W związku z pytaniami dotyczącymi kadry medycznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie, pragnę wyjaśnić, że decyzje związane z tym obszarem leżą wyłącznie w gestii władz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. 

Uniwersytet Rzeszowski stanowi organ prowadzący Uniwersytecki Szpital Kliniczny, jednakże zgodnie z obowiązującymi przepisami i przyjętą praktyką, to Dyrektor Szpitala, Janusz Ławiński, oraz jego zespół zarządzający odpowiadają za wszelkie kwestie związane z doborem, zatrudnianiem oraz nadzorem kadry medycznej.  

 

W kontekście tego rozdzielenia kompetencji, uprzejmie proszę, aby wszelkie zapytania dotyczące kadry medycznej były kierowane bezpośrednio do Dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie, Pana Janusza Ławińskiego. Odniesienie się do tych kwestii ze strony Uniwersytetu Rzeszowskiego może prowadzić do dezinformacji lub nieporozumień, dlatego zalecamy bezpośredni kontakt z właściwymi organami. 

 

Dziękujemy za zrozumienie oraz przestrzeganie tego podziału kompetencji. W przypadku dodatkowych pytań lub potrzeby uzyskania informacji, zachęcamy do kontaktu z biurem prasowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie. 

Z poważaniem,

prof. dr hab. Sylwester Czopek

Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego

źródło: materiały własne

zdjęcia: materiały włsne/ PUW w Rzeszowie

09-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)