PODKARPACIE. Więcej miejsc w żłobkach. 23,9 miliona w ramach Maluch+

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podsumowała w środę program „Maluch+”. Jak podkreśliła wojewoda, na realizację programu dla województwa podkarpackiego zostały zagwarantowane środki w wysokości 23 milionów 911 tysiecy złotych.

IMG_2223-1200x859

Foto: PUW w Rzeszowie

Program „Maluch+” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. Celem programu jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

W 2020 roku na realizację programu „Maluch +” na Podkarpaciu zarezerwowano 23,9 miliona złotych. Zostaną one podzielone na cztery moduły odpowiadające poszczególnym zadaniom. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaakceptowało poniższe oferty:

Moduł 1a (adresowany do jednostek samorządu terytorialnego, które dotychczas nie posiadały samorządowych instytucji opieki nad dziećmi do lat 3) – 7 instytucji żłobkowych, w 6 gminach: Gorzyce, Korczyna, Lesko, Łańcut (2) , Markowa, Przecław; z łączną liczbą 195 miejsc, na kwotę 6 122 380 zł.

Moduł 1b (adresowany do jst., które posiadały już własne instytucje opieki nad dziećmi do lat 3) – 13 instytucji, żłobków lub klubów dziecięcych, w 12 gminach: Błażowa, Dębica, Miasto Dębica, Miasto Jarosław, Miasto i Gmina Kańczuga, Krasne, Miejsce Piastowe, Miasto Mielec, Miasto Rzeszów, Świlcza, Wadowice Górne, Wiśniowa; z łączną liczbą 370 miejsc, na kwotę 6 296 731 zł.

Moduł 2 (zapewnienie funkcjonowania miejsc tworzonych z udziałem wcześniejszych edycji Programu) – uczestniczy łącznie 46 gmin, posiadających 67 instytucji z 2 225 miejscami. Całkowita kwota środków do przekazania: 3 743 820 zł.

Moduł 3 – tworzenie miejsc w podmiotach niepublicznych – planowane łącznie 12 instytucji i 370 miejsc, z kwotą dotacji 3 495 517 zł.

Moduł 4 (dofinansowanie do funkcjonowania miejsc w podmiotach niepublicznych, z jednoczesnym wymogiem obniżenia o adekwatną kwotę czesnego rodziców) – 106żłobków, klubów dziecięcych lub dziennych opiekunów, prowadzone przez 82 podmioty (przedsiębiorców, spółki prawa handlowego, fundacje i stowarzyszenia), z łączną liczbą 2 829 miejsc. Na realizację modułu 4 zagwarantowane zostały środki w wysokości 4 253 295 zł.

Źródło: PUW w Rzeszowie

 

17-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)