Policyjni kontrterroryści ćwiczyli z Black Hawkiem (VIDEO, FOTO)

PODKARPACIE. To jak ważne jest doskonalenie swoich umiejętności, wiedzą dobrze funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Codziennie podejmują szereg działań, które wymagają szybkich decyzji i zdecydowanych reakcji. Cykliczne szkolenia pomagają wypracować umiejętności, które mogą zostać wykorzystane w realnych warunkach. W ostatnich dniach na Podkarpaciu rzeszowscy komandosi brali udział w ćwiczeniach wysokościowo-taktycznych z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca S-70i Black Hawk z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP.

Podkarpaccy kontrterroryści ciągle doskonalą swoje umiejętności i regularnie uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach. Kilka dni temu policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie oraz funkcjonariusze z innych służb ćwiczyli w różnych lokalizacjach, obiektach i budynkach na terenie województwa z wykorzystaniem policyjnego Black Hawka.

Początek szkolenia obejmował jak zwykle warsztaty teoretyczne. Uczestnicy zapoznali się z topografią terenu i obiektami, na których planowano ćwiczenia. Omówili możliwe zagrożenia i szukali najlepszych rozwiązań.

Następny etap to przede wszystkich zajęcia praktyczne. Przed przystąpieniem do realizacji zaplanowanych ćwiczeń w Miejscu Piastowym w powiecie krośnieńskim uczestnicy zapoznali się ze specyfiką śmigłowca oraz warunkami bezpieczeństwa zarówno na pokładzie maszyny, jak w bezpośrednim jego otoczeniu. Po starcie z placu manewrowego Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie udali się w wyznaczony rejon, by ćwiczyć m.in. desant i ewakuację z wykorzystaniem technik linowych w otwartej przestrzeni i przy budynkach oraz wejścia do trudnodostępnych miejsc w celu zatrzymania przestępców.

Kilkudniowe warsztaty pozwoliły przećwiczyć różne warianty i założenia oraz przygotować się do realnych działań kontrterrorystycznych w rejonie przygranicznym korzystając z floty Lotnictwa Policji. Wtedy gdy jest potrzeba szybkiego i dynamicznego przetransportowania, desantu czy ewakuacji funkcjonariuszy, śmigłowiec sprawdza się idealnie.

KWP


25-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)