Pracownik Poczty Polskiej uratował życie klientce (VIDEO)

PODKARPACIE. Pocztowiec to zawód zaufania społecznego. Pracownicy Poczty Polskiej niejednokrotnie udowodnili, że pełnią wyjątkową rolę w lokalnych społecznościach. Piotr Byjoś z UP Rzeszów 6 uratował życie klientce. Wielu innych pracowników spółki – zdrowie, życie i mienie innych osób.

Piotr Byjoś, listonosz z UP Rzeszów 6, obsługuje m.in miejscowość Zgłobień. Kilka dni temu, podczas obsługi rejonu, miał doręczyć przesyłkę dla starszej, mieszkającej samotnie kobiecie. Drzwi do domu adresatki były zamknięte i nikt ich nie otwierał mimo głośnego pukania. Obok nich listonosz zauważył laskę. Starsza Pani poruszała się przy jej pomocy, więc powinna być w domu. Listonosz obszedł cały dom dookoła, zaglądając przez okna. Firanki były zasłonięte więc niestety nic nie zauważył. Gdy jeszcze raz podszedł pod drzwi, usłyszał dochodzący zza nich cichy jęk i wołanie o pomoc.

Pan Piotr nie chciał włamywać się do domu. Wszedł do niego z powiadomioną szybko bliską rodziną adresatki. Okazało się, że starsza Pani przewróciła się i niefortunnie zabarykadowała drzwi do pokoju. Z pomocą przyszły służby ratownicze – straż pożarna i pogotowie ratunkowe, którego pracownicy udzielili pomocy staruszce. Listonosz, wiedząc, że zostawia klientkę w dobrych rękach, wrócił do swoich zadań. Jak ocenili ratownicy, właściwie zidentyfikował zagrożenie i w efekcie uratował życie starszej pani. Rodzina jest mu bardzo wdzięczna. Gdyby nie troska Pana Piotra, na pewno nie udałoby się pomóc klientce.

To nie jedyna historia, w której Pocztowiec wykazał się bohaterską postawą i ponadprzeciętną troską o klientów. Pracownicy Poczty Polskiej wielokrotnie ratowali chorych, niepełnosprawnych, osoby z płonących domów, czy ofiary oszust i wyłudzeń. Często są to seniorzy, którzy często są ofiarami kradzieży, ale także mieszkają samotnie i niejednokrotnie nikt nie wie czy nie dzieje im się nic złego.

materiały nadesłane

26-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)