REGION. Policjant w czasie wolnym zatrzymał sprawcę włamania. Złodziej totalnie zaskoczony!

TARNOBREZG  / PODKARPACIE. Policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. Udowodnił to policjant z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał 49-letniego mężczyznę, który popełnił przestępstwo włamania do sklepu i kradzież z ciężarówki elektronarzędzi. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.

Jesteśmy po to, by pomagać obywatelom, a policyjne motto „Pomagamy i chronimy” towarzyszy nam w codziennej służbie. Tę maksymę doskonale wypełnił policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę włamania do sklepu odzieżowego.

Zdarzenie rozegrało się w ubiegłą niedzielę przed godz. 14, przy ul. Dominikańskiej w Tarnobrzegu. Policjant, idąc po zakupy, zauważył przy jednym z barów mężczyznę, którego funkcjonariusze podejrzewali o włamania do sklepu oraz kradzież elektronarzędzi z naczepy ciężarówki.

Policjant bez chwili wahania ruszył w kierunku mężczyzny. W tym czasie sprawca zaczął oddalać się w kierunku pobliskiego placu. Funkcjonariusz podbiegł do mężczyzny, okazał legitymację i go zatrzymał. 49-letni mieszkaniec Tarnobrzega był mocno zaskoczony interwencją policjanta. Mężczyzna był w przeszłości notowany za czyny karalne. Od kilkunastu dni ukrywał się przed policjantami.

Funkcjonariusze prowadząc czynności procesowe ustalili, że 49-latek we wrześniu 2023 roku wybijając szybę włamał się do sklepu odzieżowego, z którego ukradł kurtki i bezrękawniki na kwotę 580 złotych. Kilka dni wcześniej mężczyzna dokonał kradzieży elektronarzędzi z naczepy pojazdu ciężarowego powodując straty w wysokości 2650 złotych.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu, został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty popełnionych przestępstw. Przyznał się do popełnionych czynów. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Zgodnie z kodeksem karnym: kto kradnie z włamaniem podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

źródło: KMP Tarnobrzeg

zdjęcie: KMP Tarnobrzeg

29-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)