RZESZÓW. Oszukana seniorka wyrzuciła 16 tys. przez okno! Kolejna zostawiła pieniądze w koszu na śmieci!

RZESZÓW / W czwartek 13 kwietnia br., rzeszowska policja została powiadomiono o oszustwie metodą „na policjanta”. Przestępca w rozmowie telefonicznej przekonał 71-latkę o tym, że rozpracowuje szajkę przestępców. Jednym z nich miał być pracownik banku, w którym seniorka miała konto. Aby pomóc w ich ujęciu i uniemożliwić kradzież zdeponowanych na koncie pieniędzy, kobieta pojechała do banku i wybrała z konta 45 tys. złotych. Pieniądze zgodnie z instrukcją pozostawiła w koszu na śmieci. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa o zdarzeniu powiadomiła policję.

Kryminalni z rzeszowskiej komendy natychmiast zajęli się sprawą. Ustalili okoliczności w jakich doszło do odbioru pieniędzy i wytypowali mężczyznę, który odebrał gotówkę. Dzień później przestępcy posługując się tą samą legendą oszukali inną mieszkankę Rzeszowa.

W tym przypadku 85-latka powiadomiona przez fałszywego policjanta o konieczności zabezpieczenia swoich oszczędności, wyrzucił przez okno saszetkę, w której znajdowało się ponad 16 tys. złotych.

Funkcjonariusze uzyskali informację, gdzie może przebywać „pobierak” i obserwowali to miejsce. Zatrzymali go godzinę po drugim oszustwie. Podczas zatrzymania przy 32-latku ujawnili nie tylko całą schowaną do saszetki kwotę pieniędzy, ale też telefony komórkowe i narkotyki, w postaci ziela konopi innych niż włókniste, amfetaminy i mefedronu. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Dzień później policjanci z komisariatu na Śródmieściu przedstawili mu łącznie trzy zarzuty. Dwa z nich dotyczyły oszustwa, a trzeci posiadania substancji zabronionych.

Pełen materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator jeszcze tego samego dnia wystąpił do Sądu Rejonowego z wnioskiem o areszt dla 32-latka. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 32-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Policjanci sprawdzają, czy zatrzymany nie uczestniczył w innych, podobnych oszustwach.

źródło:KMP Rzeszów


30-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)