RZESZÓW. Otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy

RZESZÓW. Otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy

Miasto we współpracy z UNICEF i UNHCR Stworzyło Centrum Edujacji Zdalnej dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, aby mogły realizować naukę zdalną, a ich opiekunów możliwość zaadoptowania się do nowej sytuacji.
Dzięki temu, że dzieci z Ukrainy uczą się zdalnie i mogą to robić w takim właśnie centrum ich mamy lub opiekunowie będą mogli pójść do pracy lub zrobić np. kurs języka polskiego.
Centrum jest wyposażone w Laptopy ufundowane przez UNHCR, z których będą korzystać dzieci z Ukrainy, jak również polskie dzieci przebywające na edukacji domowej.
UNHCR i UNICEF bardzo angażują się od początku wojny w pomoc uchodzcom. Pierwsze centrum edukacji powstało przy ul. Gałezowskiego 2 wkrótce będą uruchomione kolejne 3 kolejne punkty.

Pomysłodawcą inicjatywy jest Zbigniew Bury dyrektor Wydziału Edukacji w Rzeszowie.

Pierwsze, uruchomione dzisiaj centrum, mieści się w Punkcie Informacji Oświatowej przy ul. Gałęzowskiego 2 w Rzeszowie. Zapewnia 10 miejsc w godzinach 9-14. W razie potrzeby czas jego pracy zostanie wydłużony. – Docelowo takich centrów w mieście będzie cztery. Trzy kolejne chcemy uruchomić w marcu, powstaną w budynkach Młodzieżowego Domu Kultury przy al. Piłsudskiego 25 i Osmeckiego 51, w Zespole Szkół Plastycznych przy ul. Staszica 16 a i w Szkole Podstawowej nr 25. Będzie w nich łącznie 80 miejsc – mówi Zbigniew Bury, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

 
Helena Cieciora
Poniżej relacja LIVE z konferencji prasowej: 
 

23-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)