Stalowa Wola odkupi chryzantemy od lokalnych sprzedawców!

STALOWA WOLA / PODKARPACIE. Samorząd miasta Stalowa Wola odkupi kwiaty od hodowców i sprzedawców, które posiadają przyznane przez miasto miejsca przy lokalnym cmentarzu komunalnym. Decyzję podjął prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Kwiaty będą nasadzone przez MZK i ozdobią przez resztę jesieni miasto.

chryzantemy Foto: pixabay.com

Solidarność z producentami i sprzedawcami chryzantem oraz zniczy wymaga odważnych i zdecydowanych działań. Podjąłem decyzję o zakupie przez samorząd miasta Stalowej Woli chryzantem od hodowców kwiatów i sprzedawców mających miejsca handlowe, przyznane przez miasto, przy cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli – poinformował na Facebooku prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Kwiaty odkupione przez miasto zostaną nasadzone przez MZK na terenie miasta, tworząc piękną Stalową Wolę w jesiennej szacie.

Miasto chce również odkupić od sprzedających znicze, które zostaną przekazane do organizacji patriotycznych, w celu upamiętnienia grobów naszych bohaterów w Polsce i za granicą.

Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności tej decyzji, która może być nie tylko krytykowana, ale również uznana za nie do końca zgodną z procedurami. Nie mam jednak żadnych wątpliwości co do jej słuszności. Dziękuję Prezesowi MZK Radosławowi Sagatowskiemu za natychmiastowe podjęcie wspólnego działania. Okoliczności, w których znaleźli się hodowcy kwiatów i drobni kupcy ze Stalowej Woli wymaga z naszej strony solidarności, nie tylko w słowie, ale i konkretnych czynach. Liczę na pełne wsparcie tej decyzji ze strony Mieszkańców Stalowej Woli, którzy od zawsze mają w sobie wyjątkową odwagę i solidarność. Ten czas wymaga tego od nas jak nigdy dotąd – dodał Lucjusz Nadbereżny.

Źródło: Lucjusz Nadbereżny / Facebook

31-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)