Termin wyborów w Rzeszowie. Minister zdrowia odpowiada

RZESZÓW / PODKARPACIE. Obecnie przedterminowe wybory na urząd prezydenta Rzeszowa są zarządzone na 9 maja. Jaka jest obecna rekomendacja ministra zdrowia w tej sprawie?

EzgHVTiWYAEkn1t

Foto: KPRM / Twitter

Tadeusz Ferenc o rezygnacji ze stanowiska prezydenta Rzeszowa poinformował oficjalnie w środę 10 lutego. Jeszcze tego samego dnia decyzja Tadeusza Ferenca trafiła do rzeszowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

17 lutego Sędzia Marcin Dudzik, Komisarz Wyborczy w Rzeszowie, wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Uprawomocniło się ono po 7 dniach, czyli 24 lutego. Do tego czasu Tadeusz Ferenc, zgodnie z prawem, mógł zaskarżyć postanowienie w terminie do 7 dni od dnia jego doręczenia.

W sobotę 13 marca zaczęło obowiązywać rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów prezydenta miasta Rzeszowa. Według niego wybory odbędą się 9 maja.

 

Podczas odbywającej się w środę 21 kwietnia konferencji dotyczącej obostrzeń minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany o rekomendację w związku z organizacją wyborów na prezydenta Rzeszowa oraz o to, czy można już dziś stwierdzić, że wybory te odbędą się w terminie.

Na razie toczy się dyskusja. Tutaj nie ma jeszcze podjętej żadnej decyzji, jeśli chodzi o odroczenie – odpowiedział w dwóch zdaniach Adam Niedzielski.

 

Źródło: red., KPRM / Facebook

21-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)