Wspólne ćwiczenia kontrterrorystów i żołnierzy armii amerykańskiej (FOTO)

PODKARPACIE. Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie wraz z żołnierzami armii amerykańskiej, doskonalili swoje umiejętności podczas ubiegłotygodniowych ćwiczeń w Tajęcinie. Głównym celem wspólnych działań było zacieśnianie współpracy i wypracowanie schematu współdziałania Policji z żołnierzami w sytuacji wystąpienia realnego zagrożenia.

Policyjni kontrterroryści to elitarna grupa funkcjonariuszy, doskonale wyszkolonych i wyposażonych. Cechuje ich duża odporność na stres, wysoka sprawność fizyczna i bardzo dobry stan zdrowia. Specyfika i charakter ich służby sprawia, że wykorzystywani są najczęściej w neutralizacji niebezpiecznych i trudnych sytuacji. To policjanci, którzy działając w zespole, szybko adaptują się do nowych warunków i w sposób precyzyjny realizują najniebezpieczniejsze zadania.

Skuteczność działań policjantów SPKP w dużej mierze zależy od właściwego przygotowania. Dlatego nieodłącznym elementem ich służby są treningi i ćwiczenia podczas zainscenizowanych zdarzeń, które gwarantują odpowiednią formę i pełne przygotowanie do działań w sytuacji zagrożenia.

W ubiegłym tygodniu w Tajęcinie, rzeszowscy kontrterroryści wspólnie z amerykańskimi żołnierzami ze 101 Dywizji Powietrznodesantowej, trenowali procedury dotyczące sytuacji tzw. aktywnego strzelca i ataku na bazę wojskową uzbrojonych napastników. Podczas ćwiczeń kontrterroryści neutralizowali także przy użyciu specjalistycznego sprzętu pozostawiony w pojeździe ładunek wybuchowy. Analiza prowadzonych działań, obustronna wymiana doświadczeń oraz końcowe wnioski niewątpliwie wzbogaciły wiedzę policjantów i żołnierzy, co w przyszłości przyczyni się do sprawnego i profesjonalnego działania w sytuacji realnego zagrożenia.

Ćwiczenia obserwowali i analizowali przebieg, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie – insp. dr Piotr Zalewski oraz mł. insp. Jacek Juwa.

KWP


16-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)