ZUS bankrutuje!? Skąd pieniądze na 500+? Czy Polacy mogą liczyć na emerytury?

ZUS bankrutuje!? Skąd pieniądze na 500+? Czy Polacy mogą liczyć na emerytury? Andrzej Sadowski

 

za WIKIPEDIA:

Andrzej Sadowski (ur. 4 lutego 1963 w Przasnyszu[1]) – polski ekonomista, publicysta gospodarczy, prezydent Centrum im. Adama Smitha.

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Podjął studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Współtworzył na tej uczelni Zespół Badań nad Myślą Konserwatywną i Liberalną (1984). Był redaktorem założonego w 1986 podziemnego pisma „Dodruk”[2]. Za prowadzoną działalność był rozpracowywany przez funkcjonariuszy służb specjalnych PRL[1].

Należał do organizatorów Towarzystwa Gospodarczego w Warszawie (1986–1989). Wraz z Mirosławem Dzielskim i Aleksandrem Paszyńskim współtworzył Akcję Gospodarczą jako środowisko dyskusyjne związanych z opozycją ekonomistów[2]. Był jednym z sygnatariuszy aktu założycielskiego Ruchu Polityki Realnej, później przekształconego w Unię Polityki Realnej. Następnie działał w Kongresie Liberalno-Demokratycznym[3]. W połowie lat 90. był jednym z założycieli Transparency International Polska, wchodząc w skład zarządu tej organizacji[2].

W 1989 zainicjował powołanie Centrum im. Adama Smitha[2]. Pełnił funkcję jego wiceprezydenta, a w 2014 został prezydentem tego think tanku. W latach 2009–2010 był członkiem powołanej przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Narodowej Rady Rozwoju[4]. W 2014 założył radę konfederacji pracodawców Unii Rynku Budowlano-Inwestycyjnego (URBI)[5]. W październiku 2015 wszedł w skład Narodowej Rady Rozwoju utworzonej przez prezydenta Andrzeja Dudę[6].

Również w 2014, za wybitne zasługi dla rozwoju i promocji polskiej przedsiębiorczości, za osiągnięcia w działalności społecznej, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski[7]. W 2004 uhonorowany statuetką „Przasnyskiego Koryfeusza”.

Źródło: wikipedia.org

13-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)