Dzień Dumy z Munduru

10 maja br. żołnierze Obrony Terytorialnej z całej Polski mają okazję pochwalić się przynależnością do swojej Formacji. Za zgodą Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, na podstawie Zarządzenia Operacyjnego Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, tego dnia obchodzić będziemy „Dzień Dumy z Munduru”.

Wszyscy żołnierze pełniący Terytorialną Służbę Wojskową oraz żołnierze Aktywnej Rezerwy, służący w Wojskach Obrony Terytorialnej udadzą się do swoich cywilnych miejsc pracy w umundurowaniu wojskowym, tym samym godnie reprezentując Formację, w której służą – mając na uwadze Credo żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej.

„Dzień Dumy z Munduru” jest zadośćuczynieniem postulatom żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową i daje możliwość zaprezentowania sylwetek żołnierzy w cywilnym środowisku pracy. Stanowi formę promocji służby wojskowej i może przyczynić się do wzmocnienia postaw proobronnych i patriotycznych  w społeczeństwie. Dodatkowo wpisuje się on w projekt realizowany w WOT  pn. „Pracodawca Przyjazny WOT” – promujący przedsiębiorców i pracodawców, którzy zatrudniają żołnierzy Obrony Terytorialnej.

Jeżeli w zakładzie pracy obowiązują zasady dotyczące używania ubrań ochronnych  w trakcie wykonywania pracy – żołnierze będą stosować się do tych zasad. Wszystkich żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej zachęcamy do udziału  w tym wydarzeniu, co stanowić będzie formę do zamanifestowania obecności ponad 40 tys. żołnierzy tego rodzaju Sił Zbrojnych w społeczeństwie.

ppor. RAFAŁ LASKA
p.o. oficera prasowego
20 PRZEMYSKA BRYGADA OBRONY

24-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)