POLSKA. 800 tys. szt. nielegalnych tabletek na potencję! Akcja CBŚP i KAS (VIDEO)

POLSKA. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP), pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą nielegalnie produkującą leki na potencję. Tabletki były dystrybuowane na terenie Polski jako ziołowe suplementy diety. Przejęto ponad 800 tys. szt. tabletek wartych około 32 mln zł.

W sprawę zaangażowani byli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS, policjanci z Zarządu w Białymstoku CBŚP, Prokuratura Okręgowa w Siedlcach, a także przedstawiciele Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF).

Akcja została przeprowadzona na terenie trzech województw: mazowieckiego, zachodniopomorskiego i śląskiego. Zatrzymano 4 osoby, w tym 3 Polaków i obywatela Wietnamu.

W trakcie działań funkcjonariusze przeszukali 20 obiektów, w których zabezpieczyli maszyny do konfekcjonowania tabletek, przygotowane puste opakowania oraz ponad 800 tys. szt. tabletek o szacunkowej wartości 32 mln zł.

Produkcja nielegalnych leków z przemyconych substancji
Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogli od kilku lat zajmować się nielegalną produkcją leków na potencję, wykorzystując przy tym substancję czynną farmakologicznie – syldenafil , która była przemycana w hurtowych ilościach z Chin.

Tabletki były dystrybuowane jako ziołowe suplementy diety, pod charakterystycznymi nazwami wskazującymi na ich działanie. Do obrotu wprowadzano je za pośrednictwem portali internetowych, sklepów stacjonarnych i stacji paliw.

Zarzuty i tymczasowe areszty
Prokuratura Okręgowa w Siedlcach przedstawiła zatrzymanym zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania i sprzedawania sfałszowanych produktów leczniczych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 4 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

 

źródło: Ministerstwo Finansów- Krajowa Administracja Skarbowa

video/zdjęcie: Ministerstwo Finansów- Krajowa Administracja Skarbowa

14-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)