PODKARPACIE. 25-latek topił się w zalewie. Udało się go uratować!

PODKARPACIE. Bohaterską postawą wykazał się 37-letni mieszkaniec gminy Jawornik Polski, który uratował życie 25-latka tonącego w zalewie w Łopuszce Małej. Nieprzytomny mężczyzna został przetransportowany do przeworskiego szpitala.

ratowanie-tonacego-650

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę 6 czerwca po godzinie 19:00 w Łopuszczce Małej. Przebywający nad zalewem 37-latek usłyszał wołanie o pomoc i zauważył, jak kilkanaście metrów od brzegu mężczyzna znika pod wodą.

Bez chwili wahania ruszył z pomocą, sytuacja szybko zaczęła się komplikować, bo tonący bezwładnie opadał na dno zbiornika wodnego. Wtedy mężczyzna zanurkował i wyciągnął tonącego na powierzchnię wody.

 

W wydostaniu go na brzeg pomagały także inne osoby, prowadziły one również dalszą akcję reanimacyjną do czasu przyjazdu służb ratunkowych. 25-letni mieszkaniec gminy Kańczuga, po przywróceniu tętna, został przetransportowany do przeworskiego szpitala.

37-letni mieszkaniec gminy Jawornik Polski wykazał się godną naśladowania obywatelską postawą. Dzięki jego zdecydowanej reakcji, życie mężczyzny zostało uratowane.

 

Policja apeluje o rozwagę i trzeźwość podczas wypoczynku nad wodą. Chwila beztroski może zamienić się w dramat i zakończyć śmiercią!

Pamiętajmy:

– Należy pływać tylko w miejscach strzeżonych.

– Nie wolno wskakiwać do wody w pobliżu urządzeń i budowli hydrotechnicznych.

– Nie wolno skakać do wody w miejscach nieznanych.

– może się to skończyć śmiercią lub kalectwem.

– Absolutnie nie wolno pływać po spożyciu alkoholu.

– Za bardzo nie należy ufać swoim umiejętnościom pływackim. Zupełnie inaczej wygląda pływanie w basenie niż w zbiorniku wodnym, gdzie nasze umiejętności pływackie mogą nie wystarczyć.

– Nie pływajmy daleko od brzegu.  

KPP Przeworsk

 

08-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)