Ferie zimowe w Rzeszowie. Nudy nie będzie

RZESZÓW. Na ferie w stolicy Podkarpacia przygotowanych zostało ponad 80 wydarzeń. Oferta jest bardzo różnorodna. Skorzystają dzieci i młodzież, ale także dorośli i seniorzy.

Ferie na Podkarpaciu rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek i potrwają do 9 lutego. Wzorem ostatnich dwóch lat miasto Rzeszów przygotowało dużą i bardzo urozmaiconą ofertę wydarzeń.

– W ubiegłym roku w przygotowanych przez miasto atrakcjach wzięło udział ponad 3 tysiące dzieci. Wierzymy, że w tym roku będzie to przynajmniej taka sama liczba. Przygotowaliśmy aż ponad 80 wydarzeń, przede wszystkim dla dzieci, ale nie tylko – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Estrada Rzeszowska zaprasza w czasie trwania ferii do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury m.in. na warsztaty planszówkowe dla całych rodzin, dedykowane młodzieży zajęcia z realizacji dźwięku. W Rzeszowskich Piwnicach będą odbywać się pokazy filmowe w kinie LED, warsztaty scenograficzne, tworzenia kolażu, które poprowadzi rzeszowska artystka Marta Ożóg.

ferie2

– Będzie też spektakl dla najmłodszych Teatru NEMNO. Odbędzie się także uwielbiany przez rzeszowian spacer historyczny, który poprowadzi Jakub Pawłowski – mówi Joanna Dul-Cichy, kierowniczka Rzeszowskich Piwnic.

Rzeszowski Dom Kultury w swoich 12 filiach organizuje półkolonie dla 550 dzieci. Będzie bardzo dużo aktywności ruchowej, zajęcia taneczne, artystyczne, dzieci na pewno nie będą się nudzić. Nowością będą turnieje szachowe dla dzieci i młodzieży, które odbywać się będą przez dwa tygodnie w filii RDK przy ul. Widokowej.

– Mamy przygotowane także zajęcia dla młodzieży, osób dorosłych i seniorów – w naszych filiach odbywają się zajęcia m.in. z gimnastyki kręgosłupa, fitness, pilates. Na finał ferii zapraszamy seniorów na potańcówkę – zachęca Marzena Styga-Durak, dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury.

Centrum Młodzieży w Rzeszowie zaprasza z kolei na „Ferie Zimowe ze sztuką”, Biuro Wystaw Artystycznych m.in. na warsztaty plastyczne, Teatr „Maska” na spektakle a Muzeum Dobranocek na twórcze zajęcia filmowo-plastyczne z bohaterami bajek. W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywać się będą „Ferie jak z bajki”, czyli m.in. zajęcia literacko-plastyczne, ekoedukacyjne, językowe, rękodzielnicze. Jedną z atrakcji przygotowanych przez Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie wodny tor przeszkód.

– Ceniącym aktywność przypominamy także o tym, że tej zimy w Rzeszowie działają aż cztery lodowiska, w tym dwa kryte – dodaje Krystyna Stachowska.

ferie1

W czasie trwania ferii – 28 stycznia odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– W tym roku będziemy grać i zbierać pieniądze na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Tym razem rzeszowski finał rozpocznie się w innym niż w ubiegłych latach miejscu. Spotkamy się pod okrągłą kładką, która nosi imię Jurka Owsiaka. To stamtąd wyruszy korowód wolontariuszy, którym towarzyszyć będą żołnierze z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, przedstawiciele związku kynologicznego z psiakami. Korowód przejdzie na Rynek, gdzie od godz. 14 do 21 przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji – informuje Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Podczas finału zaplanowano również pokazy sprzętu wojskowego, rozmaite warsztaty i koncerty.

– Gorąco zachęcam do udziału w finale WOŚP a także w aukcjach. Wystawiłem na nich cztery wyjątkowe przedmioty. Pierwszy z nich to książka Agnieszki Skowron – Wilusz oraz Janusza Pawlaka z autografami autorów. Kolejny to piłka z autografem legendy polskiej piłki nożnej – Jana Domarskiego, podpisana w trakcie Gali 670-lecia Miasta Rzeszowa – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Do wylicytowania jest także zdjęcie okrągłej kładki im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z autografami Jurka Owsiaka, autora fotografii Tadeusza Poźniaka oraz prezydenta Rzeszowa a także sportowy dzień z prezydentem Rzeszowa połączony z wizytą w parku maszyn klubu żużlowego Texom Stal Rzeszów i wspólny trening żużlowy pod okiem trenera.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń podczas ferii w Rzeszowie dostępne są na stronie internetowej www.erzeszow.pl i na stronach rzeszowskich instytucji.

Źródło: URZĄD MIASTA W RZESZOWIE

 

 

25-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)