PODKARPACIE: 52 nowe wozy dla OSP

PODKARPACIE. 52 nowe wozy dla OSP

W środę, 22 lutego br. wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2023 r.otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 675 nowych pojazdów. Do jednostek OSP trafi 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich.

W województwie podkarpackim aż 52 jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa podkarpackiego otrzymają dofinansowanie na zakup nowych samochodów strażackich. Jak podaje UW “zakres wsparcia jest rekordowy w porównaniu do poprzednich lat.

W pon 27.02 b.r. odbyła się konferencja prasowa, na której o szczegółach mówili: przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, komendant wojewódzki PSP w Rzeszowie nadbryg. Andrzej Babiec oraz prezes Zarządu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba.

27-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)