Nowi funkcjonariusze w szeregach podkarpackiej Policji (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie (7 bm.), po raz kolejny w tym roku, wybrzmiały słowa policyjnej roty ślubowania. Podczas uroczystej zbiórki, nowo przyjęci funkcjonariusze złożyli ślubowanie, biorąc na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną misją. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach Policji na terenie Podkarpacia.

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta – ŚLUBUJĘ!!!…” – to słowa roty ślubowania, które wybrzmiały dzisiaj w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W szeregach podkarpackiej Policji przywitaliśmy nowych funkcjonariuszy. Do służby wstąpiło 43 policjantów, wśród nich 14 kobiet.

Ślubowanie od nowych stróżów prawa przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Jarosław Tokarczyk. W uroczystości wzięli udział także: Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul, komendanci miejscy i powiatowi z terenu Podkarpacia, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, przedstawiciele kadry kierowniczej oraz policyjnych organizacji związkowych. Tekst modlitwy policjanta odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Jarosław Tokarczyk przywitał nowych funkcjonariuszy w szeregach Policji. Podczas wystąpienia pogratulował im podjętej decyzji wstąpienia do tej formacji. Przypomniał o istocie wypowiedzianych słów roty ślubowania oraz o wartościach, którymi powinni kierować się policjanci stojący na straży bezpieczeństwa. Życzył wytrwałości, dobrego zdrowia i powodzenia w realizacji służbowych planów.

Gratulacje i życzenia policjantom i policjantkom złożyła także Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul. W słowach kierowanych do funkcjonariuszy podziękowała za wybór tak odpowiedzialnej profesji, przypominając, że decyzja wstąpienia w szeregi Policji to świadome przyjęcie roli obrońcy prawa i porządku. Podkreśliła także, że jest to zawód pełen wyzwań i nieprzewidywalnych sytuacji, ale również dający satysfakcję i poczucie spełnienia dzięki misji wykonywanej na rzecz społeczeństwa.

Nowo przyjęci funkcjonariusze rozpoczną teraz kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, by potem pełnić służbę w swoich macierzystych jednostkach.

KWP


09-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)