Tomasz Poręba odchodzi z polityki. Europoseł wydał oświadczenie

PODKARPACIE. Pochodzący z Podkarpacia Poseł do Parlamentu Europejskiego odchodzi z polityki! Tomasz Poręba wydał oświadczenie w którym zapowiedział, że nie będzie ubiegał się ponownie o mandat europosła i poinformował o rezygnacji z dalszej kariery politycznej. 

Publikujemy treść oświadczenia:

„Przede mną ostatnie głosowania i sesja Parlamentu Europejskiego. Dalszego ciągu nie będzie. Już blisko rok temu podjąłem decyzję i poinformowałem kierownictwo partii, że nie będę kandydował i odchodzę z bieżącej polityki. To była i jest świadoma i bardzo dobrze przemyślana decyzja, Odchodzę z podniesioną głową i poczuciem, że wiele w tych ostatnich latach wspólnie udało się zrobić. Po to poszedłem do polityki, aby zrobić coś konkretnego, Co będzie służyło ludziom przez lata. Jestem pewien, Że te wszystkie, od Sanoka przez Rzeszów do Tarnobrzega i Stalowej Woli mostowe, drogowe i kolejowe projekty transportowe, Via Carpatia, przywrócenie w Mielcu kolei, wybudowane hale sportowe, ośrodki piłkarskie, podgrzewane murawy, Stal Mielec w Ekstraklasie i wiele innych działań, które wspierałem, będą przez lata służyć i dawać ludziom wiele radości.

Wszystko co obiecałem udało się wspólnie z wieloma fantastycznymi ludźmi zrealizować. Nikt mi tego nie zabierze. Dlatego odchodzę z poczuciem dumy, ulgi i radości. Wygranymi wszystkimi wyborami i najlepszymi procentowymi wynikami w Polsce. Na własnych warunkach. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia tysięcy ludzi, którzy mi zaufali oraz dawali przez te lata wiele siły i odwagi. Dziękuję za to bardzo. Starałem się zawsze pomagać i być do dyspozycji. Wiele tych przyjaźni zostanie do końca Życia. To dla mnie najważniejsze. Szczególnie dziękuję swojej wspaniałej rodzinie. Żonie, rodzicom, teściom i dzieciom. Bez ich miłości i wsparcia nie osiągnąłbym niczego.”

Pozdrawiam wszystkich Państwa serdecznie Tomasz Poręba

 

Tomasz Poręba ma 51 lat. Z wykształcenia jest historykiem i politologiem. Przez ostatnie 15 lat zasiadał w Parlamencie Europejskim. Po raz pierwszy otrzymał mandat europosła w 2009 roku, startując z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu rzeszowskim. W 2014 roku uzyskał reelekcję. Z powodzeniem kandydował również w 2019 roku, otrzymując 276 014 głosów. Był szefem sztabu wyborczego PiS w wyborach parlamentarnych w 2011 roku, wyborach samorządowych w 2018 roku oraz wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku. Stanął na czele sztabu wyborczego tejże partii przed wyborami w 2023 roku, jednak później złożył rezygnację z tej funkcji.

źródło: red./nadesłane/Wikimedia Commons
fot. archiwum Biura Prasowego ECR / PiS

22-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)