W wakacje ponad 100 nowych połączeń Polregio!

POLSKA / PODKARPACIE. W wakacje codziennie ponad 100 dodatkowych połączeń Polregio Wraz z oficjalnym zakończeniem roku szkolnego rozpoczyna się sezon wakacyjny, Polacy ruszają więc na urlopy. Dlatego Polregio, jak co roku, uruchamia dodatkowe pociągi oraz zwiększa częstotliwość na najpopularniejszych trasach w okresie turystycznym. W tym roku będzie to 107 dodatkowych połączeń dziennie. Na podróżnych czekają również specjalne bilety w atrakcyjnych cenach.

Oferta Polregio na wakacyjne wyjazdy obejmuje kilka rodzajów biletów dostępnych w całym kraju – m.in. specjalną ofertę na weekendy, czy promocję „TY i raz, dwa, trzy”. Bilet turystyczny, dostępny w cenie 56,70 zł umożliwia nieograniczone podróże pociągami po całej Polsce od 18:00 w piątki do 06:00 w poniedziałki. Bilet jest honorowany w pociągach REGIO (za wyjątkiem pociągów specjalnych) oraz pociągach osobowych Arrivy RP, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich (z wyjątkiem odcinka Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko – Kraków Olszanica), jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter).

Z kolei Mini bilet turystyczny kosztuje 46,40 zł i pozwala podróżować bez limitu po całej Polsce pociągami POLREGIO od piątku od 18:00 do poniedziałku do 06:00. Bilety turystyczny oraz Mini bilet turystyczny można kupić w automatach biletowym lub VIDEOMATACH Polregio. Natomiast Bilet mini turystyczny można dodatkowo zakupić także w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl oraz mobilnej aplikacji mPOLREGIO.

Z kolei „Ty i raz, dwa, trzy” to oferta na podróże wakacyjne dla większych grup. Można dzięki niej taniej podróżować w towarzystwie jednej, dwóch lub trzech osób do tej samej stacji przeznaczenia, tym samym pociągiem. Dla pierwszej osoby wydaje się bilet jednorazowy, koszt biletu liczony jest wg. taryfy normalnej lub z ulgą ustawową. Dla pozostałych osób bilety są tańsze o ok. 30% od taryfy normalnej.

Bilety z tej oferty można kupić w automacie biletowym, VIDEOMACIE POLREGIO, na stronie www.bilety.polregio.pl oraz w aplikacji mobilnej POLREGIO, jak również na stronach internetowych i przez aplikacje do zakupu biletów kolejowych. Ponadto, Polregio uruchamia nowe połączenia i zwiększa częstotliwość na najpopularniejszych trasach w poszczególnych regionach.

Województwo podlaskie
W województwie podlaskim Polregio uruchomiło 6 par pociągów na trasie Białystok – Waliły, począwszy od 3 czerwca do 30 września. Dodatkowa, siódma para pociągów zostanie uruchomiona 15 sierpnia. Ponadto, pociągi Polregio regularnie kursują na typowo wakacyjnych trasach Białystok – Suwałki, Siedlce – Czeremcha/Hajnówka – Białystok oraz Białystok – Osowiec (Ełk).

Województwo kujawsko-pomorskie

Podróżni z województwa kujawsko-pomorskiego mogą dojechać nad morze – całoroczne pociągi
kursują na trasie Bydgoszcz Główna – Gdynia Główna. Województwo pomorskie Od 24 czerwca do 2 sierpnia funkcjonować będzie wakacyjne połączenie na trasie Łeba – Gdynia Główna. Ponadto, w województwie pomorskim kursują również całoroczne pociągi relacji Gdynia Główna – Gdańsk Wrzeszcz – Kościerzyna oraz Gdynia Główna – Hel – Gdynia Główna, które w sezonie wakacyjnym służą turystom. Na popularnej trasie na Hel w sezonie wakacyjnym uruchomione zostały dwa dodatkowe połączenia tam i z powrotem, relacji Gdynia Główna – Hel – Gdynia Główna.
Zwracamy uwagę pasażerów, że ze względu na ograniczoną długość peronów oraz brak mijanek, pociągi kursujące w trasach na Hel w okresie wakacyjnym mają ograniczoną liczbę miejsc, w tym zwłaszcza ograniczoną liczbę miejsc na rowery. Zapraszamy do wcześniejszego planowania wycieczek bądź korzystania z lokalnych wypożyczalni rowerów.

Województwo świętokrzyskie

W świętokrzyskiem wakacyjny rozkład jazdy działa już od 11 czerwca. Pociągi w relacji Kielce – Częstochowa – Kielce oraz Częstochowa – Busko Zdrój – Częstochowa zatrzymują się na stacji Włoszczowa Północ, a wszystkie pociągi z Kielc w kierunku Włoszczowej kończą i rozpoczynają bieg na stacji Włoszczowa Północ. Ponadto od 11 czerwca pociągi w kierunku do Buska-Zdroju i z
powrotem kursują bez utrudnień związanych z autobusową komunikacją zastępczą. Województwo małopolskie W regionie stale kursują pociągi na trasie: Kraków – Krynica-Zdrój – Kraków. W okresie wakacyjnym rozkład przewiduje powrót pociągów na trasę Kraków – Zakopane – Kraków.
Codzienne połączenia są zaplanowane także w ramach superREGIO „ENERGYLANDIA” na trasie Katowice – Zator-Katowice od 23 czerwca do 31 sierpnia. Dodatkowe kursy są planowane również na trasie Kraków – Zator Park Rozrywki – Kraków w dniach 1-31 sierpnia. Ponadto do dyspozycji
pasażerów są pociągi stałego kursowania na trasie: Kraków- Krynica-Zdrój – Kraków oraz Kraków – Zakopane – Kraków.

Województwo lubelskie

Polregio uruchamia pociągi sezonowe na trasach: Lublin – Bełżec-Lublin, Lublin – Jarosław – Lublin, Zamość – Rzeszów – Zamość, Chełm – Włodawa – Chełm. Pociągi na Roztocze kursują w sezonie wakacyjnym w okresie 24 czerwca – 31 sierpnia, natomiast na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie kursują w każdy weekend od 24 czerwca do 27 sierpnia oraz dodatkowo 14 i 15 sierpnia.

Województwo łódzkie

Połączenia całoroczne umożliwiające zwiedzanie innych miast to Warszawa – Łódź, Łódź – Poznań
oraz Częstochowa – Łódź. W Łodzi można zwiedzić np. Orientarium ZOO Łódź, stanowiące najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęconemu faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej
oraz EC1 Łódź Centrum Nauki i Techniki. Dworzec Łódź Kaliska znajduje się tylko 15 minut drogi pieszo od Orientarium ZOO Łódź.

Województwo warmińsko-mazurskie
Pasażerowie poszukający połączeń wakacyjnych mogą skorzystać z regularnych połączeń na trasach: Olsztyn – Szczytno – Pisz – Ełk, Olsztyn – Giżycko oraz Olsztyn – Ostróda – Iława. Województwo wielkopolskie Przez cały okres wakacyjny pasażerowie korzystać mogą z regularnych połączeń do Kołobrzegu, Świnoujścia i Międzyzdrojów. Ponadto, Wielkopolski Zakład Polregio w Poznaniu uruchamia także połączenie relacji Poznań – Szklarska Poręba.

Województwo podkarpackie

W okresie wakacyjnym Polregio uruchamia w województwie podkarpackim pociągi na trasach: Rzeszów/Sanok – Medzilaborce (od 24 czerwca od 3 września), Rzeszów – Zamość/Sandomierz (od 24 czerwca do 27 sierpnia) oraz Jarosław – Lublin (również od 24 czerwca do 27 sierpnia).

Województwo zachodniopomorskie
Zachodniopomorski Zakład Polregio w Szczecinie na okres wakacyjny zapewnia pociągi na trasie
Koszalin – Mielno Koszalińskie.

Województwo dolnośląskie

Dostępny jest pociąg relacji Poznań – Szklarska Poręba, który odjeżdża z Wrocławia Głównego w godzinach porannych. Godziny pociągu powrotnego są dostosowane do potrzeb turystów – odjazdy ze Szklarskiej Poręby Górnej odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 12:45, natomiast w soboty, niedziele i święta o godz. 15:33. W skład pociągu wchodzi wagon przystosowany do przewozu rowerów oraz wagon cafeREGIO.

Województwo lubuskie

Podczas weekendów w okresie 24 czerwca – 3 września kursować będzie pociąg na trasie Zielona Góra – Szczecin – Międzyzdroje – Świnoujście (skomunikowanie z pociągiem 88217 z Gorzowa Wielkopolskiego na stacji Kostrzyn). Pociąg relacji Zielona Góra – Łagów będzie dostępny w soboty, niedzielę i święta od 24 czerwca do 27 sierpnia. W tym samym okresie i dniach tygodnia dostępna będzie też wakacyjna trasa Gorzów Wlkp. – Wierzbno. Dodatkowo w lubuskim funkcjonuje IV już edycja akcji „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami Polregio” – na podróżnych czekają oferty bardzo ciekawych wycieczek na trasach: Gorzów Wielkopolski – Pszczew (26 czerwca), Zielona Góra – Pszczew (10 lipca), Zielona Góra – Przewóz/Park Mużakowski (24 lipca i 18 września), Gorzów Wielkopolski – Pszczew (7 sierpnia), Zielona Góra – Bolesławiec (21 sierpnia) oraz Gorzów Wielkopolski – Lubniewice (4 września).

Ze szczegółowym rozkładem jazdy i mapą połączeń można zapoznać się na stronie internetowej Polregio.

źródło: materiały nadesłane/ Polregio

zdjęcie: Polregio

21-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)